
Paul Pogba & Jesse Lingard
Náš výčet začínáme v rudé části Manchesteru. Mezi hráči United, kterým končí smlouva v létě 2022 jsou nejčastěji zmiňována dvě jména, Paul Pogba a Jesse Lingard.
Paul Pogba je, zdá se, pořád jednou nohou na odchodu. A upřímně, United by mu v něm neměli bránit. Těžko z výroků jeho agenta Mina Raioly soudit, jestli měl Pogba někdy skutečnou příležitost z United v posledních letech odejít, ale údajně mají na stole několik nabídek teď. Většina jich bude asi spíš na léto (a jak Pogba, tak hlavně Raiola by přestup v létě, bez přestupové částky, preferovali a vytáhli by z něj několik milionů euro pro sebe). Jedna nabídka je prý i od United, na prodloužení smlouvy… Zdá se, že rudí ďáblové asi skutečně upřednostňují přínos Pogby z hlediska marketingu než to, co (ne)nabízí na hřišti.
Za poslední dvě sezóny se totiž v lize nepřehoupl přes dva tisíce odehraných minut, kvůli absenci dedikovaného defenzivního záložníka a přítomnosti Bruna Fernandese se pro Pogbu těžko hledá místo na hřišti, což jenom zhoršil příchod Cristiana Ronalda, a navíc Pogba prý bere 290 tisíc liber týdně. Vzhledem k tomu, že od jeho příchodu nabídl United větší částky hráčům jako jsou Varane, Sancho, De Gea a Ronaldo (který dle portálu spotrac.com bere neuvěřitelných 510 tisíc liber každý týden) by si dnes 28 letý Pogba a jeho agent řekli aspoň o částku převyšující 300 tisíc liber/týden. Pokud by pak mělo jít o čtyř/pěti letý kontrakt, tak by United platilo takové peníze až do jeho 33/34 let.
Ralf Rangnick by určitě dokázal vymyslet tucet lepších způsobu, jak takové peníze investovat a zvednout přitom kvalitu týmu. United by mělo nechat Pogbu odejít (podruhé) zadarmo a udělat z něj problém někoho jiného.
Situace Jesseho Lingarda je něco trochu jiného. Jesse je extrémně aktivní v pressingu, což by mohl nový trenér United do konce sezóny zužitkovat. Dokonce jeho případný nástupce, kdyby to byl zmiňovaný Pochettino nebo třeba Erik ten Hag, by mohl mít pro Lingarda v sestavě místo. Čerstvě 29 letý forward United si takové sliby už užil, když mu v létě herní vytížení garantoval Ole Gunnar Solskjaer, toho času trenér United. Od té doby strávil na hřišti Lingard jen velmi málo přes dvě stě minut. I tak si ale dokázal připsat dva góly a asistenci a očividně, když hraje, tak je produktivní (dokonce celkem výrazně nad očekávání, takže by měl případný zájemce trochu upravit očekávání). Produktivitou hýřil i minulou sezónu na hostování ve West Hamu, kterému pomohl dostat se do Evropské Ligy. A právě West Ham by mohl být zajímavou permanentní destinací. V létě ze sestupu sešlo, ale kladiváři jsou teď, posledních pár týdnů, v situaci, kdy jim chybí gólová hrozba a Lingard by mohl jejich útok výrazně oživit. Navíc v úzkém kádru West Hamu by se pár nohou navíc hodil.
A West Ham Lingardovi sedí i po taktické stránce. Trenér Moyes chce po svých svěřencích defenzivní soliditu, kterou Jesse disponuje a do útoku se kladiváři vrhají celkem rychle. A právě protiútoky Lingardovi svědčí. Dokáže hru rychle přesunout k soupeřovo vápnu buď sám, s míčem u nohy, nebo pomocí progresivní přihrávky, dokáže předat míč do střelecké příležitosti anebo s vysokou úspešností zakončit sám. Navíc by mu pořádná dávka minut a slušné výkony mohli vysloužit místo v letadle do Qataru na Mistrovství Světa 2022.
Za nás by si měl Lingard jednoznačně zkusit vybojovat přestup už teď, v lednu. Jestli do West Hamu, nebo třeba do Leicestru, hlavně ať hraje.
Celá obrana Chelsea
Chelsea může v létě přijít hned o několik stoperů. Smlouva končí Rüdigerovi, Christensenovi, Silvovi a Azpilicuetovi.
Rüdiger si žádá výrazné zvýšení platu. Svými výkony v posledních 18 měsících by si to možná zasloužil, otázkou ale je, jestli je pro Chelsea schůdné platit mu až nějakých 350 tisíc liber, o které prý žádá, i v dalších čtyřech, pěti letech. Dnes 28 letý německý reprezentant je dnes zřejmě prvním jménem na soupisce Thomase Tuchela, jak ale známe Chelsea, Tuchel nebude v klubu déle jak do roku 2023, maximálně 2024. Přeci jen Londýnský celek staví svůj úspěch na pravidelné výměně na postu trenéra (což je ostatně čím dál tím větší trend napříč Evropským fotbalem). Navíc se objevují pochybnosti o vlivu, jaký by Rüdiger na hru měl v obranné čtveřici.
Náš verdikt? Pokud Rüdiger trvá na svých platových požadavcích, rozhodně není pro Chelsea nenahraditelný. Kdo ví, jestli podobné peníze Rüdigerovi vůbec někdo nabídne. Hodně se mluví o Bayernu, ten ale podobné částky neplatí. Real, ostatně jako všechny jihoevropské kluby, se na peníze moc neohlíží. Navíc jim z platební pásky ubudou Bale, Isco, možná Hazard a už minulé léto odešel Ramos. To, co Real neplatí Ramosovi ale putuje k Davidu Alabovi, navíc se madridský celek připravuje na příchod Mbappého, který je bude dost možná stát to co Isco a Bale dohromady. Do budoucna (teď to spíš vypadá na léto 2023) se počítá s příchodem Haalanda, to bude také drahý balík. Rüdiger tak bude muset dost možná zmírnit své nároky… Na druhou stranu, Juventus bude potřebovat stopera a s financema a přestupama to je v Turíně tradičně dost divočina, tak možná?
Christensen je ze zmíněné čtveřice nejmladší. Stále pouze 25 letý Dánský reprezentant se řadí mezi nejlepší stopery při hře na míči. Rozpor mezi ním a Chelsea se zdá být v délce kontraktu. Zatímco Blues chtějí pětiletý kontrakt, zástupci Andrease Christensena chtějí jen tříletý závazek. Z pohledu středního obránce je to vcelku logický požadavek. Na konci tříleté smlouvy mu bude 29, pořád bude moct podepsat jeden velký víceletý kontrakt po tomto. V případě, kdy v Londýně nepůjdou věci podle plánu nebude v klubu dlouhodobě vázaný a bude mít dobrou páku, kdyby si chtěl vynutit přestup. Také neriskuje, že upadne v nemilost případného budoucího trenéra a bude cestovat po hostování, jak to vidíme u tolika hráčů Chelsea.
Dohoda mezi Christensenem a Chelsea se zdá pravděpodobná. Kdyby nedopadla, Christensen by byl ideálním následníkem Piqueho v Barceloně. Jen aby v Katalánsku nakonec nekopal Konferenční ligu…
Thiago Silva dodává stoperské trojici Chelsea zkušenost. Sice mu táhne na 40, přesto se dokázal parádně adaptovat na Premier League a je prodlouženou rukou trenéra na hřišti. Bez větších okolků můžeme Marině Granovskaie doporučit nabídnout Silvovi roční prodloužení smlouvy (a když už to bude sepisovat, ať udělá jednu taky pro Tuchela, vždyť jeho současná pořád končí po sezóně).
Kdo na prodloužení smlouvy Thiaga Silvy asi doplatí, je César Azpilicueta. Kapitán Chelsea ztratil post pravého obránce ve prospěch neuvěřitelného Reece Jamese (kterého jsme zařadili do naší budoucí sestavy dekády) a roli ostříleného leadera na stoperu mu přebral právě Silva. Azpilicueta má prý na stole nabídku z Barcelony. Hádáme, že s by s ním ve Španělsku počítali na post pravého obránce. Není to dlouhodobé řešení pro Katalánský celek, ale do doby, než se výkonnostně zvedne Segino Dest by to mohlo stačit. Celkově se nám to zdá jako dobré řešení pro všechny zúčastněné.
Chelsea by tak mimo stoperů z této rozebírané čtveřice, se kterými se dohodnou na prodloužení smlouvy, zůstanou mladíci (22 je u stopera pořád mladík) Trevor Chalobah a Malang Sarr. K nim by se mohl připojit dlouho spojovaný Jules Koundé, ale také třeba Alessio Romagnoli, kterému samotnému končí v AC Milán smlouva. Další kandidáti, kteří by mohli Chelsea posílit, jsou Niklas Süle, jako přímá náhrada Rüdigera, a Matthias Ginter, jako přímá náhrada za Azpiho. Na oba dva se v tomto listo podíváme trochu víc z blízka.
Corentin Tolisso & Niklas Süle
Zajímavý „výprodej“ by se mohl v červenci konat v Mnichově. Bayern s největší pravděpodobností opustí hned několik zajímavých jmen. Mezi nimi budou s největší pravděpodobností Corentin Tolisso a Niklas Sülle.
Tolisso přišel do Bayernu, dle slov Carla Ancelottiho, jako náhrada za Xabiho Alonsa, který zrovna ukončil kariéru. Tou dobou nad tímto prohlášením všichni trochu ohrnovali obočí. Mladý Francouzský záložník byl přeci jenom spíš připodobňován někomu, jako byl Arturo Vidal, defenzivně zodpovědný, pozičně výborný, avšak výše v poli hrající záložník, se skvělou škálou přihrávek, výborným přehledem na hřišti a schopností dorazit do vápna v druhé vlně a vstřelit gól. A to je přesně role, kterou Tolisso plnil ve své první sezóně pod trenérem Juppem Heynckesem, který nahradil Ancelottiho už z úvodu sezóny. Vypadalo to, že Bayern dokázal naprosto transformovat svou záložní řadu, což věstilo konec Thomase Müllera. Jenže na úplném začátku následujícího ročníku utrpěl Tolisso zranění křížového vazu v koleni, celý rok nehrál, v základu ho prakticky nahradil Leon Goretzka, Müller byl zpátky ve hře a tempo hry z hlouby pole diktoval Thiago, jehož nástupcem se měl stát Kimmich. To byla pro Tolissa obtížná situace, a tak se až do dnešního dne nedokázal do základní sestavy Bayernu naplno vrátit. Nepomáhají tomu ani jeho zranění, kvůli kterým vynechává pravidelně několika týdenní úseky několikrát za sezónu. Výsledkem je, že vyjma jeho prvního ročníku v Mnichově, 2017/18, nenasbíral v žádné sezóně ani 800 ligových minut.
Když je k dispozici, je Tolisso skutečně všestranný a elitní záložník. V létě mu navíc bude teprve 28 let, a tak má slušnou část kariéry ještě před sebou. Kdybychom mu měli doporučit novou destinaci, asi bychom volili Itálii. Pomalejší, více takticky svázaný fotbal je šetrnější nejen stárnoucím hráčům, jak se o Serii A často říká, ale také ke hráčům, které není kvůli jejich náchylnosti ke zranění vhodné přetěžovat. Inter Milán v minulosti projevil zájem, a skutečně, Tolisso by mohl nahradit několik pár zřejmě odcházejících záložníků Interu, jmenovitě Vecina a (už ve druhém klubu) Vidala. AC Milán bude zase potřebovat zaplnit díru v sestavě, kterou v létě zanechá Franck Kessié (a jestli jsou ochotní přivést dalšího často zraněného záložníka Renata Sanchese jako jeho náhradu, Tolisso by byl možná lepší a chytřejší [čti levnější] volbou). Neapol, Řím nebo třeba Juventus by Tolissa také dokázali zužitkovat.
Bayern mu každopádně novou smlouvu zřejmě nenabídne. Problémy se zraněními doplňuje potřeba omladit zálohu. Ne, že by záložní řada Bayernu potřebovala omlazení teď, Bayern ale musí myslet do budoucna. Kimmich, Goreztka i Sabitzer mají všichni dlouhodobé kontrakty a blíž ke třicítce než dvacítce (Roca ani Cuisance asi budoucnost záložní řady Bayernu nereprezentují). Za tři roky by tak měl Mnichovský celek v záloze čtyři třicátníky, všechny v posledních pár letech jejich smlouvy. To není situace, do které se Bayern uvrhne tím, že nabídne Tolissovi smlouvu. Ten si tak bude moct v létě sám vybrat své nové působiště. Nabídek bude mít zajisté dostatek.
O nabídky určitě nebude mít nouzi ani Niklas Sülle. Tahle kráčící skála už v minulosti flirtovala s kluby z Premier League. Jakým způsobem bude vypadat složení obranné řady Bayernu, včetně širšího kádru, v příštích letech by bylo na samostatnou debatu. Je tak docela možné, že Sülle a Bayern Mnichov ještě nějaké debaty o možném prodloužení smlouvy povedou. Jestli se ale obě strany dohodnou, nebo jestli vůbec Bayern Süllemu smlouvu nabídne, je ale otázka.
I Sülle si užil svoje se zraněními. Už dvakrát v kariéře utrpěl zranění křížového svalu, které hráče vyřadí prakticky na celou sezónu (minimálně to bývá 7 měsíců). Po jeho druhém takovém zranění, které si přivodil už jako hráč Bavorského celku, měl Sülle problém vrátit se do zápasové formy. Letos, pod jeho staronovým koučem (Nagelsmann trénoval Sülleho už na juniorské úrovni v Hoffenheimu, a pak samozřejmě v A týmu téhož klubu) je ale Sülle zpátky ve formě. Ať už nastupuje jako pravý obránce nebo na stoperu, podává výborné výkony. Právě Nagelsmann zabránil jakýmkoliv snahám o prodej Sülleho před sezónou a mohl by hrát důležitou roli v budoucnosti Německého reprezentanta.
Sülle se určitě nebude stěhovat v lednu. Kam by ale mohl odejít v létě, pokud nezůstane ve svém současném působišti? Jedinou představitelnou destinací je Premier League. United, Arsenal, City i Liverpool mají post stopera pokrytý. Kecy o Newcastlu si nechte na koledu. West Ham nebo Leicester by mohli být zajímavé destinace a bez přestupové částky by si mohli Sülleho dovolit. Stejně tak třeba Aston Villa. Nejpravděpodobněji se ale jeví Chelsea, která, jak jsme zhodnotily výše, bude potřebovat novou krev do obrany, a také Tottenham. Sülle by do tříčlenné stoperské linie pod vedením Antonia Conteho zaplul jako nic. A že Tottenham potřebuje posílit ve středu zálohy je bez debat. Jen, aby tam ten Conte tak dlouho vydržel…
Isco & Gareth Bale
Konečně volní. To si budou v létě nejspíš říkat Isco a Gareth Bale.
Isco nasbíral letos, i pod Ancelottim, kdy se počítalo že dostane více příležitostí, jen necelých 200 minut. Když se člověk podívá na jeho čísla, je velmi těžko pochopitelné, proč sakra nehraje. Do obrany neudělá vlastně nic, ale na míči a v útoku je jako střední záložník elitní. Snad ve všech měřitelných statistikách se řadí mezi absolutní špičku. Možná jsou jeho čísla trochu zkreslená tím, že za poslední rok nasbíral necelých tisíc minut, a většinu z nich v závěrech zápasů, ale stejně, nedivili bychom se, kdyby Isco namísto přestupu do Valencie nebo Villarrealu odešel do elitního klubu (bez urážky zmíněným Španělským celkům), a i ve třiceti (tolik mu bude v létě) si vybojoval místo v základu třeba Tottenhamu nebo Interu Milán. Každopádně se těšíme, že ho zase uvidíme hrát fotbal.
Kam půjde Bale, to je otázka. Podobně jako Isco, reprezentant Walesu neodehrál před Vánocemi ani dvě stě minut. U něj je ale věčný problém jeho dostupnost k výběru. Opakující se, dlouhodobá zranění ublížili Balevo kariéře víc jak Zidane a Florentino Pérez dohromady. Kdo podepíše v létě 33 letého věčně nedostupného křídelníka, který v Madridu bere neuvěřitelné peníze, to je otázka. V létě se objevili dokonce spekulace, že Bale ukončí klubovou kariéru a bude dál hrát jen za Wales. Sám Bale to ale popřel, i když, i kdyby to tak dopadlo, co by se vlastně změnilo?
Matthias Ginter & Denis Zakaria
Borussia Mönchengladbach se nachází ve složité situaci. Dvěma z jejích klíčových hráčů končí v létě smlouva a klub není schopný nabídnout jim patřičné finanční podmínky. Kvůli finančním dopadům pandemie si Gladbach nemůže dovolit nejen nabídnout hráčům smlouvu s vyššími platy. Nemůžou si dovolit ani prodloužit jejich současné smlouvy za zachování stejným platových podmínek. Výsledkem je takřka jistý odchod obou hráčů. I kdyby měli ke klubu silné osobní poutu, nemůžeme vinit hráče, že v situaci, kdy jim klub řekne „Pokud chceš zůstat, budeme ti platit méně než doteď.“, odmítnou a půjdou někam, kde dostanou daleko víc. Hráčská kariéra je krátká a může skončit kdykoliv, třeba vinou zranění. Hráči často obětovali vyšší vzdělání a řadu kariérních příležitostí, aby se mohli stát profesionálními fotbalisty a pochopitelně chtějí, aby je jejich hráčská kariéra náležitě zaopatřila (alespoň do doby, kdy se dokážou najít a prosadit v jiném oboru, případně třeba i než si dodělají vzdělání po skončení kariéry).
Denis Zakaria byl dříve spojován s přestupem do Manchesteru City (před příchodem Rodriho). Teď, ve 25 letech, by tam mohl nahradit Fernandinha. Mluví se o zájmu Bayernu, který bude zřejmě také v létě shánět štítového záložníka co to umí s balónem. Oba kluby by ale přiváděli Zakariu jako druhou možnost. Kde by byl v základu, je Dortmund. BVB zoufale potřebuje nahradit Axela Witsela, kterému samotnému v létě končí smlouva, ale který se trápí se zraněními a Dortmund s ním moc nemůže počítat. Post defenzivního záložníka by si Denis Zakaria bezpečně uhájit před vyzyvatelem Emre Canem. Navíc by to mohlo znamenat reunion s trenérem Marco Rosem, který ještě vloni trénoval Gladbach. To je přestup, který by se mohl možná stát už v lednu. Dortmund skutečně potřebuje posílit a zalepit díry v defenzivě. Mönchengladbach na druhou stranu potřebuje vyřešit svoji finanční situaci. Přijít o svou oporu už v lednu by mohlo mít ale nemilé následky, protože by se mohl Gladbach ocitnou v souboji a sestup.
Matthias Ginter už dřív v Dortmundu hrál. Vlastně by pro BVB dávalo smysl přivést i jeho. Post stopera rozhodně patří mezi slabiny celku z Vesltfálska. Mats Hummels má nejlepší léta za sebou, Dan-Axel Zagadou tráví víc času na marodce než v soupisce, Marin Pongarcic asi není jméno, které by mnoho lidí považovalo za budoucí stavební kámen Dortmundu a Soumaila Coulibaly je mladičký talent. I kdyby Dortmund nakonec přivedli často zmiňovaného Nico Schlotterbecka, Gintr se může posunout na pravého obránce. Mezi Thomasem Meunier, Mateu Morey a Felixem Passlack má Rose takové možnosti, že radši na beku staví křídelníka Mariuse Wolfa.
Odchod obou hráčů je prakticky jistý. Gladbach tak musí hledat náhradu. Na stopera by nemusel být špatný návrh Marco Friedl. Třiadvacetiletý rakouský reprezentant nestihl opustit potápějící se loď, a tak po sestupu Brém do Bundesliga 2 zůstal a hraje teď nižší soutěž. V létě málem putoval do Union Berlin, což je celek, který dokáže vybrat talentované hráče, kteří nedostávají dostatek příležitostí třeba i v menších klubech a dostat z nich maximum. Ve Friedlovi očividně viděli hráče, schopného hrát nejvyšší Německou soutěž. Jako cenově efektivní volba by mohl v Gladbachu naplnit očekávání, která v mladém věku vzbudil.
Alexander Lacazette & Eddie Nketiah
Když se člověk podívá na dění v Arsenalu, není nepředstavitelné, že by tam v létě nezbyl ani jeden ze současných středních útočníků. Aubameyang dělá vše proto, aby si v severním Londýně už nikdy nekopnul a Lacazette a Nketiah jsou v létě bez smlouvy.
Nabízelo by se řešení prodat Aubameyanga a prodloužit smlouvu s Lacazettem. Zkušenost ale napovídá, že by taková smlouva trvala do Lacazettovo 45 let a Arsenal by se loučil tak s 300 tisíci liber týdně…
Teď vážně, i kdyby měl Aubameyang odejít už v lednu, nabízet Lacazettovi novou smlouvu za situace, kdy mu bude v létě 31 není v tuhle chvíli řešení pro Arsenal. Zbytek týmu se skládá z mladých, velmi talentovaných hráčů, kteří, po pár letech pohromadě, můžou mířit na zisk nejen ligového titulu, ale i trofeje Ligy Mistrů. Doplnit mladou sestavu o útočníka, který bude na vrcholu své kariéry ve stejnou dobu, jako ostatní spoluhráči, by mělo být absolutní prioritou. Lacazette zkrátka nebude v týmu v době, kdy bude Arsenal opět vyzývat fotbalové těžké váhy a bojovat o trofeje. A ani v tuto chvíli nenabízí dost na to, aby ho Arsenal držel v týmu. Možná, na rok, maximálně dva, jako náhradník. Kolik ale chcete takovému náhradního platit? Lacazette je v současnou chvíli třetí nejlépe placený hráč v klubu. Někoho, kdo nabídne jako druhá volba stejně, nebo i víc, můžete sehnat i levněji.
Jestli by ten náhradník mohl být Eddie Nketiah je otázka. Měl v klubu slibný začátek jako teenager. Poslední dobou to vypadá, že s ním Arsenal moc nepočítá. V minulé sezóně ale pořád vstřelil dva góly a připsal si jednu asistenci ve 420 minutách fotbalu (v lize). To není špatný návrat. Těžko ale hodnotit jeho schopnosti a potenciál z takového minimálního vzorku. Možná dostane víc příležitostí ve druhé části sezóny, když teď Arsenal našel nějaký herní rytmus. A taky jestli Aubameyang odejde, nebo prostě jenom vypadne ze sestavy a zůstane zmražený v rezervním týmu. Každopádně Arsenalu asi nestojí za to Nketiah prodávat v lednu, s ohledem na současnou situaci na hrotu útoku. Kde by mohl mladý Angličan hrát příští sezónu si netroufneme odhadovat.
Těžko hádat i to, kdo by měl být oním útočníkem, kterého Arsenal v létě přivede. Arteta (pokud bude pořád trenérem) očividně rád využívá Lacazetta díky jeho schopnosti zapojit se do rozehrávky a kombinovat se spoluhráči. Na druhou stranu, Arsenal vloni patřil mezi nejvíce centrující celky ligy. Nebylo by špatné mít na hrotu někoho, kdo ty centry dokáže proměnit.
Teď jen doufat, že se Arsenal konečně poučil ze Sancheze, Özila, Williana, Aubameyanga, nebo třeba Pabla Marího a Cédrica Soarese.
Kylian Mbappé
V létě jde do Realu… Tečka. To je tak, když odmítnete 200 milionů Euro (pokud je Real skutečně měl a nebyl to jen blaf – to by mě ale pak zajímalo, na co potřebovali tu Superligu, když pak můžou utrácet dvě stě milionů Euro za jednoho hráče).
PSG ale nevede fotbalový klub. To je vlastně zpráva, kterou tím odmítnutím rekordní přestupové částky za hráče, který otevřeně říká, že chce jít hrát do klubu, který vám za něj ty peníze nabízí, posílají. Bude zajímavé sledovat, koho Pařížský celek přivede do útoku. Mluví se o odchodu Icardiho, Di María bude bez smlouvy. Zvýbá jen trio Neymar, Messi, Draxler, z hostování se vrátí Sarabia. Pak je tam pár mladíků (s ohledem na to, kdo všechno odešel z akademie PSG a vede si víc než dobře ve svém novém klubu – Nkunku, Mousa Diaby; by se tam dala náhrada možná i najít).
Na druhou stranu to nezní tak špatně a možná by to mohlo být i víc funkční než současná sestava. Pokud by v záloze přibyl Pogba, který hrává nejlépe někde na pomezí záložníka a forwarda, mohl by to s jednou zajímavou akvizicí na hrot útoku být pořád celek, který dokáže vyhrát i Ligu Mistrů. Doplnit by to mohl třeba v posledních dnes spojovaný Patrik Schick. Nebo ten Haller nevypadá v Lize Mistrů úplně marně (ehm, 10 gólů ve skupině…).
Co se Realu týče, ten staví neuvěřitelný tým od shora dolů. Kdo se radoval, že odchází generace Ronalda, Ramose, Kroose, Modrice, Benzemy, Marcela a dalších musí tenhle formující se kádr sledovat s hrůzou v očích. A asi taky i trochou závisti.
Spousta dalších…
To samozřejmě nejsou všichni hráči, kterým končí smlouva v létě 2022. Další jména, která by šla zmínit jsou Franck Kessié, Ousmane Dembélé, Paulo Dybala, Alessio Romagnoli, Ángel Di Mária, Todd Cantwell, Andrej Kramaric, James Tarkowski, Boubacar Kamara, Andrea Belotti, Florian Grillitsch…, seznam je skutečně dlouhý.
Na volném přestupovém trhu budou mít kluby do léta skutečné pré.