
Proč 22, proč ne třeba 8?
Box-to-box záložníci nosívají tradičně číslo 8. Vychází to z číslování postů na hřišti. A právě na čísla, přidělená jednotlivým pozicím odkazuje i Bellinghamova dvaadvacítka.
Je to součet čísel 10, kterým se běžně označuje post ofenzivního záložníka, 8, tedy zmíněný box-to-box záložník, a 4. Čtyřkou se někdy označuje post defenzivního záložníka. A protože Bellingham prý dokáže plnit všechny tři tyto role najednou, je dvaadvacítka.
Příběh, jak Bellingham k 22 přišel, pověděl pro talkSPORT2
Mike Dodds, který v akademii Birminghamu zastával pozici,
kterou by šlo přeložit jako ředitel hráčského rozvoje.
Bellingham chtěl prý být, jako každý třináctiletý kluk, ofenzivní záložník, číslo 10. Dodds a tým okolo něj si ale myslel, že se tím Bellingham výrazně omezuje a podceňuje. Posadili se s ním a řekli mu, že si myslí, že by mohl být 22, tedy 4, 8 a 10, všechno v jednom.
Od té doby se prý Bellingham této myšlenky držel a přinesl si ji s sebou i na profesionální úroveň. Uvidíme, jak se Bellinghamova hra vyvine, až nevyhnutelně přestoupí do jednoho z největších světových klubů, kde nebude tou největší hvězdou na hřišti a bude muset svou hru více uzpůsobit týmu.
V Birminghamu rozhodně doufají, že se budoucí generace fotbalistů bude chtít stát další dvaadvacítkou, po vzoru Juda Bellinghama.